Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Вимоги ЄС до кераміки

Загальна безпечність продукції

Безпечність є ключовою вимогою до продукції на ринку ЄС. При цьому «безпечна продукція» – це будь-яка продукція, що не становить собою жодного ризику або лише мінімальний ризик, сумісний із використанням виробу, який можна вважати за прийнятний і який відповідає високому рівню охорони безпеки і здоров’я людей.

Загальні вимоги ЄС до безпечності продукції встановлені у Директиві 2001/95/ЕС, що доступна за посиланням англійською та українською мовами.

Зобов’язання щодо безпеки продукції застосовні до всіх операторів в ланцюжку виробництва та постачання, котрі можуть вплинути на характеристики безпечності продукції. Зокрема, Директива покладає зобов’язання моніторити безпечність продукції та надавати документи, які дозволяють простежити весь ланцюг виробництва та переміщення товару.

Директива також впроваджує систему оперативного обміну інформацією (систему RAPEX) між органами влади держав-членів ЄС та Європейською Комісією щодо заходів для запобігання, обмеження або встановлення спеціальних умов виводу на ринок чи використання товарів, що створюють серйозні ризики.

Що робити, щоб підтвердити безпечність продукції?

Контроль за безпекою продукції покладається на компетентні органи держав-членів ЄС. Процедури з оцінки відповідності здійснюються виробником продукції або третьою стороною, яка несе відповідальність за таку оцінку. Маркування СЕ вказує, що продукт відповідає всім діючим вимогам і пройшов процедуру оцінки відповідності.

Детальніше про про процедуру оцінки відповідності та маркування СЕ читайте за посиланням.

Загальна безпечність продуктів

  • Директива 2001/95/ЄС щодо загальної безпечності продуктів має на меті забезпечити високий рівень безпечності продукції, яка розміщена на ринку ЄС.
  • Безпечний продукт – це продукт, який не становить собою жодного ризику або лише мінімальний ризик при використанні виробу. Береться до уваги :
    • Характеристика продукту (наприклад, склад, упаковка, інструкція з монтажу та встановлення та техобслуговування).
    • Вплив продукту на інші продукти, якщо це можна передбачити.
    • Презентація продукту, маркування, будь-які попередження та інструкція щодо його використання та утилізації, а також будь-які інші вказівки та відомості про виріб.
    • Категорії споживачів, які використовують цей продукт (наприклад, діти або літні люди).
  • Директива щодо загальної безпечності продукції застосовується до всіх споживчих товарів, включаючи керамічну плитку. Однак виключається вживана продукція, яка поставляється в якості антикваріату або як продукція, що повинна бути відремонтована чи приведена до кондиційного стану перед використанням.
  • Директива щодо загальної безпечності продукції може застосовуватися до деяких видів продукції разом із іншими законодавчими актами, які в окремих випадках вимагають маркування СЕ. Це стосується керамічної плитки, яка підпадає під дію Регламенту щодо будівельних виробів та матеріалів.
  • Для отримання більш детальної інформації відвідайте веб-сайт Комісії ЄС.

Технічні характеристики будівельних матеріалів

Загальні гармонізовані умови для розміщення на ринку будівельних матеріалів встановлені Регламентом (ЄС) № 305/2011.

Обов’язкові вимоги стосуються не будівельної продукції, а будівельних робіт, в яких ці продукти будуть використані. Будівельні продукти повинні бути придатні для робіт, які задовольняють обов’язкові вимоги, викладені в Додатку І до Регламенту, а саме:

  • Механічний опір і стійкість
  • Пожежна безпечність
  • Гігієна, охорона здоров’я та довкілля
  • Безпека та легкий доступ у користуванні
  • Заощадження енергії та збереження тепла
  • Використання природних ресурсів з позицій сталого розвитку.

Основними зобов'язаннями виробника є:

  1. Складання декларації про експлуатаційні якості (Declaratіon of Performance, DoP) за відповідною формою.

Декларацію про експлуатаційні якості повинен скласти виробник, якщо продукція розміщена на ринку і охоплена гармонізованим стандартом або узгоджується з європейським технічним оцінюванням (детально - за посиланням). Декларація про експлуатаційні якості характеризує основні показники будівельних товарів відповідно до дотичних гармонізованих технічних специфікацій. Складаючи декларацію про експлуатаційні якості, виробник бере на себе відповідальність за відповідність будівельної продукції заявленим характеристикам.

  1. Маркування СЕ

Маркування знаком «CE» обов’язкове для тих будівельних продуктів, для яких виробник склав декларацію про експлуатаційні якості. Маркування «CE» свідчить про відповідність будівельної продукції заявленій продуктивності щодо основних характеристик, визначених гармонізованим стандартом або європейським технічним оцінюванням.

Виробник також повинен зберігати декларацію про експлуатаційні якості та технічну документацію протягом 10 років, забезпечити постійне виробництво, забезпечити можливість ідентифікувати продукцію, вказати контактні дані та надавати інструкції та інформацію про безпеку на відповідних мовах.

Ви також можете зв'язатися з компетентним органом у державі-члені ЄС, куди ви хочете експортувати. Зокрема, у Швеції це Шведська рада з питань житлового, будівництва та планування.

Ви також можете звернутися до органу стандартизації у відповідній державі-члені ЄС. Зокрема, у Швеції це Шведський інститут стандартів.


Добровільне екологічне маркування ЄС для твердих покриттів

Екологічне маркування або «квітковий логотип» – офіційна позначка Європейського Союзу для товарів з певного асортименту продукції, які найменше впливають на довкілля. Його застосовують, щоб пропагувати, а також, допомогти споживачам ідентифікувати продукти, які роблять значний внесок у розв’язання ключових екологічних проблем.

Участь у цій схемі добровільна. Це означає, що такі товари можна продавати на ринку ЄС і без квіткового логотипу, регулятивних вимог, які б зобов'язаний застосовувати екологічне маркування, немає.

Виробники, імпортери, постачальники послуг, трейдери або роздрібні продавці керамічної плитки для внутрішнього або зовнішнього використання можуть подати заявку на екологічне маркування відповідно до Регламенту.

Детальніше про загальні вимоги до екологічного маркування можна дізнатися за посиланням.

Зверніть увагу!

Комісія ЄС розробила посібник, якщо ви хочете продавати керамічну плитку з еко-маркуванням.

Більш детальну інформацію про еко-маркування для твердих покриттів можна знайти на веб-сайті Комісії ЄС.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності