Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Правила походження

Для того, щоб скористатись перевагами зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, продукт повинен мати статус походження з України. Для цього продукт має відповідати Правилам походження продукції, визначених Протокол І до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Загалом щодо молочної продукції — це означає, що продукція повинна:

  1. Бути повністю отримана від живих тварин, вирощених в Україні, або, якщо це не так,
  2. Відповідати правилам достатньої переробки, зазначеним у Додатку II до Протоколу

Для продукції розділу 4 встановлено наступні правила визначення походження з України:

  1. Виробництво, у якому усі матеріали Групи 4 є виробленими цілком у даній країні.

Окремо для продукції за кодом 0403 діє наступне правило: Виробництво, у якому:

  • усі матеріали Групи 4 є виробленими цілком у даній країні,
  • усі фруктові соки за заголовком 2009 «Соки з плодів або овочеві» (окрім ананасового, лаймового та грейпфрутового) походять з цієї країни і
  • ціна усіх матеріалів Групи 17 «Цукри і кондитерські вироби з цукру» не перевищує 30 % ціни товару від виробника

Правило кумуляції в Україні

Молочна продукція матиме статус походження з України, якщо при її виробництві використана сировина та інгредієнти походженням з країн ЄС. У цьому випадку виробнику немає необхідності дотримуватись правил достатньої обробки імпортної сировини.

Український виробник має можливість скористатись перевагами участі України в Конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Конвенція Пан-Євро-Мед), яка встановлює ідентичні правила походження товарів для взаємної торгівлі зі збереженням преференційних умов торгівлі.

Детальніше про Пан-Євро-Мед - за посиланням.

Документи, що підтверджують статус походження

Для підтвердження статусу походження виробник повинен підготувати наступні документи на свою продукцію:

  • Сертифікат з перевезення товарів EUR.1 - видається митними органами України. Експортер, що подає заявку на сертифікат, повинен бути готовий надати документи, що підтверджують походження продукції (детальніше про сертифікат EUR.1 - за посиланням);
  • Декларація інвойс від експортера (форма і зміст – за посиланням)

Наявність сертифіката з перевезення товарів EUR.1 не вимагається у випадках, якщо:

  • Загальна фактурна вартість партії товарів, походженням з України, не перевищує 6 000 євро (для отримання преференцій у країнах ЄС експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації інвойсі);
  • Експортер має статус уповноваженого (затвердженого) незалежно від вартості товару (відповідно до статті 23 Правил походження).

Для складання декларації інвойса, необхідно записати в інвойс, накладній або іншому комерційному документі наступний текст відповідною мовою: «The exporter of the products covered by this document (customs authorisation No ... ) declares that, except where otherwise clearly indicated, these products are of ... preferential origin».

При заповненні декларації інвойсу експортер має бути готовий надати підтвердження походження продукції. Докази походження є дійсним протягом 4 місяців.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності