Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Вимоги

Базові вимоги до всіх типів пакувальної продукції

  1. Вимоги до упаковки і відходів від упаковки

Додаткові вимоги до деяких типів пакувальної продукції

  1. Вимоги до виробів, призначених для контакту з продуктами харчування
  2. Вимоги до окремих матеріалів, з яких виготовлено упаковку

Вимоги до пакувальної продукції в ЄС стосуються двох аспектів:

  • Захист навколишнього середовища
  • Безпека споживачів

1.1. Вимоги до упаковки і відходів від упаковки

Упаковка будь-якого виду при розміщенні на ринку ЄС повинна відповідати суттєвим вимогам щодо свого складу та обмежень вмісту важких металів, викладеним у базовій Директиві №94/62/EC про упаковку і відходи від упаковки. Перелік суттєвих вимог викладений у Додатку №2 і стосується наступних пунктів:

  • Вимоги до виробництва і складу упаковки
  • Вимоги щодо багаторазового використання упаковки
  • Вимоги щодо відновлювання упаковки

Показники дозволеного рівня вмісту важких металів встановлені у ст. 11 Директиви - загальний рівень вмісту кадмію, ртуті, свинцю та шестивалентного хрому в упаковці або її компонентах не повинен перевищувати 100 проміле (англ. - 100 ppm by weight).

Згідно з Директивою №2019/904 про зменшення впливу пластику на навколишнє середовище, з липня 2021 р. буде заборонено розміщення на ринку ЄС пластикових виробів одноразового використання, перелічених у частині В Додатку до Директиви, та виробів, виготовлених із оксорозкладаного пластику.

Маркування

Згідно зі ст. 8 Директиви №94/62/ЕС безпосередньо на упаковці або на етикетці має бути маркування щодо характеру (складу) використовуваних матеріалів. Маркування має бути чітким, розбірливим та таким, якого добре видно.

Рішенням Комісії №97/129/ЄС встановлюється Система ідентифікації пакувального матеріалу для полегшення їх ідентифікації та класифікації.

1.2. Вимоги щодо виробів, призначених для контакту з продуктами харчування

Вимоги до матеріалів і виробів, що контактують з харчовими продуктами, містяться у Регламенті №1935/2004. Вони стосуються двох пунктів:

1. Пакувальні матеріали та вироби, призначені для контакту з харчовими продуктами, повинні бути виготовлені таким чином, щоб за нормального або передбаченого використання їх частинки не переносилися на продукти харчування у небезпечних для здоров’я людей кількостях та не змінювали їх склад, смак і аромат.

2. Маркування, рекламування та представлення пакувальної продукції не повинно вводити в оману споживачів. Упаковка, призначена для контакту з продуктами харчування, має бути відповідно маркована - написом «for food contact» або нанесенням позначки.

Регламент №2023/2006 встановлює правила гарної виробничої практики (англ. Good manufacturing practice – GMP), згідно з якими має вироблятись продукція, призначена для контакту з продуктами харчування. Ці правила передбачають, зокрема запровадження системи забезпечення якості, системи контролю якості і документування.

Ґайд щодо упаковки, призначеної для контакту з продуктами харчування – за посиланням.

Додаткова інформація – за посиланням.

1.3. Вимоги до окремих матеріалів, з яких виготовлено упаковку

Упаковка з пластику, призначена для контакту з продуктами харчування

Спеціальні вимоги до упаковки з пластику, призначеної для контакту з продуктами харчування, містяться у Регламенті №10/2011. Він містить перелік дозволених та заборонених речовин, обсяги дозволених лімітів міграції речовин (англ. specific migration limits (SML), правила і методи оцінки відповідності.

Також вступив у силу новий Регламент №2020/1245, що замінює деякі вимоги Регламенту №10/2011. Пластикова упаковка, яка була вироблена відповідно до вимог попереднього Регламенту і розміщена на ринку ЄС до 23 березня 2021 року, може розміщуватися до 23 вересня 2022 року і залишатися на ринку до вичерпання запасів.

У разі використання переробленого пластику для виробництва продукції, призначеної для контакту з харчовими продуктами, застосовується Регламент № 282/200.

Упаковка з кераміки, призначена для контакту з продуктами харчування, повинна відповідати вимогам Директиви №84/500/EEC.

Упаковка з регенерованої целюлозної плівки, призначена для контакту з продуктами харчування, повинна відповідати вимогам Директиви № 2007/42/EC.

Упаковка з деревини та іншої рослинної сировини повинна відповідати вимогам Регламенту №2016/2031 та Регламенту №2019/2072. Зокрема, така упаковка повинна бути вироблена згідно зі стандартом ISPM №15 «Regulation of wood packaging material in international trade», з обкореної деревини, пройти один із затверджених методів обробки, зазначених у Додатку 1 і бути маркована згідно з Додатком 2.

Упаковка з металу має відповідати вимогам до вмісту хімічних речовин, викладеним у Регламенті №1907/2006 щодо реєстрації, оцінки, дозволу і обмеження хімічних речовин (Регламент REACH).

В ЄС діють декілька Гармонізованих стандартів щодо упаковки, які стосуються переважно переробки і відновлення – перелік за посиланням.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності