Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Правила походження

Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС (зниженні ставки ввізного мита) необхідно підтвердити походження (“національність”) товару з України та отримати Сертифікат EUR.1.

Базове правило походження для одягу - «виробництво з пряжі» (подвійна трансформація). Пряжа може імпортуватися з будь-якої країни, проте виробництво тканини повинно мати місце в Україні. Так, жіноча літня блуза матиме офіційне українське походження у випадку, якщо вона пошита з тканини, яка вироблена в Україні.

Важливо!

Однак не варто забувати про преференційні умови в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Складові походженням з ЄС можна використовувати без обмежень, оскільки такі складові в рамках вільної торгівлі з ЄС не вважаються іноземними. Отже, імпортована з ЄС тканина може використовуватися без обмежень для пошиття одягу в Україні, і такий одяг підпадатиме під дію преференційного доступу на ринок ЄС. Такі ж правила діятимуть і з країнами-учасницями Регіональної Конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед) після уніфікації умов походження товарів.

Крім того, існують також специфічні правила походження товару для одягу.

Група 61

Технологічні дії та обробка, що застосовуються до матеріалів іншого походження, які набувають статусу товарів, що походять з певної країни.

Вироблено з:

  • натуральних волокнин,
  • хімічного штапельного волокна, що є нечесаним і не підготовлене до прядіння, або
  • хімічних матеріалів або целюлози для штучного волокна

Без винятків.

Група 62

Технологічні дії та обробка, що застосовуються до матеріалів іншого походження, які набувають статусу товарів, що походять з певної країни.

  • Виробництво з пряжі

Є винятки, які передбачають певні правила для експортних видів продукції,а саме вишиваний жіночій, дівочий та дитячий одяг та аксесуари одягу для дітей (товарні позиції 6202, 6204, 6206, 6209 і 6211).

Більш докладну інформацію щодо правил походження товарів з категорії “Одяг” та виключень з них можна отримати у практичному посібнику “Експорт одягу та взуття до ЄС” на сторінках 26-27.

Основною проблемою щодо визначення походження товару є те, що в Україну зазвичай завозяться тканини чи текстильні матеріали, що є вже напівготовими матеріалами, і відрізняються від звичайної пряжі.

Якщо імпорт відбувається з однієї з країн ЄС, то до них застосовується “правило кумуляції”.

Якщо з інших країн, то для них діють наступні правила: текстильні матеріали (за винятком прокладок та підкладки) можуть використовуватися, якщо вони класифікуються в іншій позиції, ніж кінцевий товар, і їх вартість не перевищує 8%; і матеріали, що класифікуються поза товарними групами 50- 63, можуть використовуватися у виробництві без обмеження.

У разі, якщо тканина, підкладки та прокладки походять з третіх країн, то товар не отримує статусу походження.


Примітка!

Як експортер з України ви повинні знати, що в деяких випадках може не бути необхідності в отриманні сертифікату походження. Це можливо в тих випадках, коли не встановлено загальний тариф на конкретний предмет одягу, який ви хочете експортувати.

В інших випадках, якщо встановлено загальний тариф на продукцію (та тарифні преференції для експорту товарів з України), необхідно виконувати вимоги щодо правил походження та необхідно отримати сертифікат походження, щоб скористатися пільговим тарифом.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності