24 лютого 2022 року російська федерація за підтримки республіки білорусь розпочала повномасштабне вторгнення на територію суверенної, демократичної та мирної України. Ці дії країн-агресорів ставлять під загрозу цінності та принципи всього цивілізованого світу та вбивають сотні мирних жителів нашої країни щодня. Проте український народ цілодобово та невпинно продовжує боротися за свою свободу та права на різних фронтах війни: хтось — зі зброєю в руках, хтось — на рівні дипломатії, хтось — у кібервійськах, хтось — займаючись волонтерством.
Економічний фронт — наше поле бою. Саме тому, Офіс з розвитку підприємництва та експорту запустив оперативну платформу з актуальною інформацією для українських експортерів, які готові постачати свою продукцію за кордон в умовах війни та дати гідну відсіч всьому російському та білоруському у світі.
Наша зброя — українське на полицях світових супермаркетів. Експортери, настав ваш час!
Офіс з розвитку підприємства та експорту продовжує збір заявок від українських підприємців щодо готовності здійснювати експортну діяльність в умовах війни. У разі успішної верифікації зібраної інформації від компаній, команда Офісу додає профілі алікантів у Каталозі українських експортерів.
Каталог українських експортерів (е-каталог) – це безкоштовний онлайн-сервіс, створений для налагодження прямих бізнес-контактів між іноземними компаніями та українськими виробниками товарів і послуг.
Переваги розміщення у Каталозі:
Доєднатись до Каталогу українських експортерів може будь-яке українське підприємство незалежно від розмірів компанії та сфери діяльності. Єдиними вимогами до відбору компаній є:
Офіс ретельно перевірятиме усі заявки аплікантів та у разі виявлення будь-яких вищезазначених критеріїв відмовлятиме компаніям-заявникам у наданні послуг без пояснення причин.
КМУ затвердив нові правила експорту низки сільськогосподарських та інших товарів. Відповідно до постанов (Постанова КМУ від 5 березня 2022 р. № 207, постанова КМУ від 9 квітня 2022 року № 422, постанова КМУ від 7 травня 2022 року №549, постанова КМУ від 01 липня 2022 р. № 759, постанова КМУ від 26 липня 2022 р. № 832, постанова КМУ від 04 жовтня 2022 р. № 1113, постанова КМУ від 01 листопада 2022 р. № 1278) Кабінету Міністрів України вводиться ліцензування на експорт:
Для отримання ліцензії виробникам необхідно подати до Мінекономіки (tradedefence@me.gov.ua; diravka@me.gov.ua) лист в електронному вигляді:
Запит опрацьовуватимуть не довше 24 годин. Висновок фітосанітарних сертифікатів можна буде отримати в будь-якій установі, де проводять відповідну експертизу.
З повними переліками товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік можна ознайомитися за посиланням.
На час воєнного стану Уряд заборонив експорт:
Для спрощення експортних постачань з України до Молдови Комісія з надзвичайних ситуацій Республіки Молдова встановила спрощену процедуру митного оформлення документів. Рішення прийняте на час дії у Республіці Молдова надзвичайного стану, запровадженого Парламентом РМ 24.02.2022 терміном на 60 днів.
Відтак представлені українськими експортерами копії сертифікатів про походження товарів СТ-1 (у паперовому чи електронному форматах), видані уповноваженими органами України, мають таку ж силу, як і їх оригінали. У цьому випадку митним органам Республіки Молдова має бути подана Декларація про зобов’язання представити оригінали сертифікатів походження товарів за формою СТ-1 після завершення надзвичайного стану.
Зі зразками декларації можна ознайомитись українською та румунською мовами.
У разі виникнення проблем із застосуванням електронних копій сертифікатів про походження товарів СТ-1 під час митного оформлення вантажів у Республіці Молдова просимо невідкладно інформувати Мінекономіки.
Інститут маркетингу (Естонія) у співпраці з ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» запустили проєкт з підтримки бізнесу «Biz For Ukraine» для українських компаній, які мають можливість дистанційно надавати сервісні послуги для іноземних компаній.
Мета – створення партнерського середовища між українськими та європейськими компаніями для забезпечення робочими проєктами українських спеціалістів. Таким чином, українські компанії отримають можливість знайти міжнародні проєкти на ринках країн ЄС, а іноземні компанії – послуги від кваліфікованих спеціалістів з України.
Сектори у фокусі ініціативи:
Функціонування платформи не обмежено лише наявними секторами, тому до участі запрошують представників українських компаній, які мають можливість віддалено надавати сервісні послуги: https://forms.gle/hk9MPhrvsSudfHcC8.
Інформація про українські компанії оновлюватиметься двічі на тиждень.
Організатори ініціативи розраховують на широку підтримку проєкту громадянами країн ЄС. Для цього естонські партнери створили можливість робити фінансові внески. Всі зібрані кошти підуть на просування проєкту серед іноземних компаній.
Партнери закликають всіх, хто має міжнародні контакти, поширювати інформацію серед знайомих громадян ЄС, компаній, асоціацій, громадських організацій тощо.
Найближчим часом буде підготовлено англомовний пресреліз. У разі виникнення питань або пропозицій просимо звертатись за цією електронною адресою: exporteducationua@gmail.com
Офіс з розвитку підприємництва та експорту запрошує українські компанії долучитись до нової ініціативи Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network) у співпраці з European Cluster Collaboration Platform та за підтримки European Commission and EISMEA - The Supply Chain Resilience (SCR) platform.
Платформа була створена, зокрема з метою підтримки громадян, компаній та економіки України для подолання зривів ланцюгів постачання спричинених відкритим воєнним нападом росії на територію та народ України.
Пошук міжнародних партнерів, захист міжнародних ланцюгів постачання (збереження, реструктуризація або заміна існуючих ланцюгів), а також пошук/пропозиція сировини, деталей, компонентів та послуг, необхідних для підтримки виробництва.
Реєструйтеся за посиланням та заповнюйте інформацію про Вашу компанію та продукцію/послуги.
Ukrainian Food Platform - перший український маркетплейс продуктів харчування.
Освоєння нових ринків збуту ― мета кожного виробника харчової промисловості, який бажає розвиватись.
Для цього Асоціацією «U-Food» було створено перший український інтернет-сервіс, що орієнтований на продаж готового продовольства на іноземні ринки.
Мета Ukrainian Food Platform - це пошук імпортерів та просування українських харчових продуктів на закордонних ринках.
Як це відбувається?
Кожна компанія-учасник має сторінку з повним описом та фото продукції у 3D-форматі. Зацікавлений імпортер заповнює заявку на отримання інформації про продукт, де залишає свої прямі контакти. Завдяки прямому контакту між українським виробником та іноземним закупівельником ви отримуєте запит на пошту компанії чи відповідальної людини.
Основні переваги платформи:
Зараз UFP нараховує понад 100 компаній та більше 1000 продуктів, що отримують запити від імпортерів та збільшують свій експорт.
Тому, якщо бажаєте познайомити свою продукцію з усім світом та стати учасником першого українського маркетплейсу, запрошуємо вас на Ukrainian Food Platform!
Відкриваємо нові можливості для розвитку експорту разом!
За деталями звертайтесь за електронною адресою: info@u-food.org
Do Business With Ukrainians - платформа з просування українського малого та середнього бізнесу за кордоном.
В2В-платформа дає можливість іноземним замовникам працювати з перевіреними малими та середніми бізнесами з України, а українським підприємцям – отримати нові контракти із західними компаніями.
Мета платформи:
У портфелі «Do Business with Ukrainians» вже 240 верифікованих українських підприємств та 71 консультант з-поміж 320 зареєстрованих заявок, які готові сьогодні будувати стосунки з партнерами з країн ЄС та Північної Америки. Серед них підприємства за наступними напрямками:
Також команда проєкту будує мережу амбасадорів/друзів українського бізнесу у світі.
Do Business with Ukrainians - проєкт українських і міжнародних підприємців та консультантів, об’єднаних єдиними цілями та цінностями, ініційований випускниками бізнес-школи УКУ (LvBS).
Сьогодні мати будь-які бізнес-зв’язки з росією та білоруссю — це величезний удар по репутації компаній та фактична мовчазна підтримка політики країн-агресорів проти України.
Щоб допомогти бізнесам за кордоном бойкотувати російські та білоруські товари та послуги українські державні відомства запустили міжнародну інформаційну кампанію «DO NOT sponsor murder».
Українські компанії також можуть долучитись до ініціативи та підтримати вітчизняний бізнес на зовнішніх ринках.
Координаційний центр продовольчої допомоги для харчової промисловості Україні допомагає підприємствам роздрібної харчової торгівлі та промисловості, які бажають допомогти із забезпеченням населення України харчовими продуктами.
Координаційний центр працює у межах заходів проєкту двосторонньої співпраці «Agritrade Ukraine» Федерального міністерства продовольства та сільського господарства (BMEL).
Координаційний центр узгоджує офіційні запити з України з пропозиціями допомоги від представинків харчової промисловості Німеччини.
Його мета – швидко та адресно покривати потреби у харчових продуктах в Україні. Для цього Координаційний центр підтримує тісний контакт із відповідними державними органами в Україні, орієнтується на конкретні потреби на місці та повідомляє про них зацікавленим компаніям у Німеччині. Окрім того, він також координує роботу логістичних хабів у Польщі.
З першого дня війни в Україні багато компаній, що виробляють органічні продукти харчування, запропонували свою допомогу. Оскільки спочатку Координаційний центр міг координувати лише компанії з власною логістичною інфраструктурою, його роботу доповнював створений представниками органічної галузі портал для пожертв «Deine-Ukraine-Hilfe», що слугує контактним центром для продовольчої допомоги.
Запити та пропозиції пожертв з органічної галузі приймають як у Координаційному центрі, так і контактною особою порталу Deine-Ukraine-Hilfe – Себастіан фон Ельтц (Sebastian von Eltz), e-mail: info@deine-ukraine-hilfe.de.
Також Координаційний центр разом з неприбутковою організацією «Atelier Ernährungswende gUG», а також спільно з професійним об’єднанням «Die Freie Bäcker e.V.» та «DB Cargo AG» у рамках ініціативи «BROT-BRÜCKE UKRAINE» організував перші постачання хліба до України.
Контактна особа: Андре Піллінг (André Pilling)
Адреса:
Більш детально за посиланням.
Інформаційний розділ на Дія.Бізнес про державні та донорські програми, приватні ініціативи підтримки підприємців в умовах війни, що допоможуть зберегти бізнес, робочі місця та підтримати економіку України.
Скористайтеся можливістю в умовах війни надати товарний кредит своєму іноземному контрагенту, застрахувавши ризики по невиконанню ним платіжних зобов’язань в ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА).
Послуга страхування зовнішньоекономічних договорів (контрактів) - це страхування майнових інтересів українського експортера, пов’язаних з фінансовими збитками (втратами) у разі повного або часткового невиконання іноземним покупцем фінансових зобов'язань щодо сплати дебіторської заборгованості згідно із зовнішньоекономічним договором (контрактом).
Страхування дебіторської заборгованості за зовнішньоекономічним договором допоможе вам відправляти товар на умовах відстрочки платежу до 180 днів, та бути впевненим, що у разі несплати покупцем за отриманий товар, ЕКА врегулює збиток.
Послуга надається на підставі Положення про правила страхування зовнішньоекономічних договорів (контрактів) приватного акціонерного товариства «Експортно-кредитне агентство» (Наказ Мінекономіки від 03.03.2020 №386).
Також уряд дозволив підприємцям поєднувати державну програму підтримки бізнесу та програму стимулювання експорту ЕКА.
Відтепер, підприємства-експортери можуть отримати беззаставну позику на умовах програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Банки зможуть надавати таке фінансування, застрахувавши кредит в «Експортно-кредитному агентстві» (ЕКА).
Відповідну постанову Кабінет міністрів прийняв в п’ятницю 18 березня.
З метою отримання консультації та отримання більш детальної інформації щодо можливостей та послуг ЕКА, будь ласка, заповніть форму.
Якщо форма відображається некоректно або не відображається взагалі, будь ласка, перейдіть за посиланням.
28 Листопада 2022 14:07
27 Вересня 2022 17:42
23 Вересня 2022 17:08
02 Серпня 2022 10:03
Якщо у вас виникли запитання або необхідна додаткова інформація, будь ласка, пишіть нам на електронну пошту: buyukrainian@epo.org.ua.