Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Історія виходу компанії «MOVA» на ринок Скандинавії

Історія виходу компанії «MOVA» на ринок Скандинавії

За сприяння Офісу з розвитку підприємництва та експорту (далі — Офіс) ще одна українська компанія, а саме - MOVA brewing co (далі — MOVA) - вийшла на ринок Данії та тепер реалізовує свою продукцію у магазинах ритейлера «Соор».

Кейс є продовженням співпраці Офісу та Соор, у межах якого Офіс проводить відбір українських виробників, що відповідають запиту та наданим специфікаціям від данського ритейлера.

«Для успішного експорту (зокрема, на ринок Данії) важливо розуміти, наскільки ваш продукт відповідає смакам населення. Дуже дієвий інструмент store check, тобто моніторинг полиць. Промоніторивши мережі, куди ви хочете зайти, можна визначити потенційних конкурентів, цінову політику продукції, її види тощо. Також рекомендуємо відвідувати профільні виставки, під час яких можна дізнатися про тренди, нові продукти та завести корисні знайомства», — радить Валентина Ляшенко, експертка Офісу з сорсингового напряму, яка виступала фасилітатором у перемовинах між Соор та MOVA.

Про MOVA

Історія «MOVA» бере початок у 2017 році із невеликої крафтової контрактної пивоварні у Дніпрі. За 6 років підприємство розширилося і тепер має не тільки власне виробництво, а ще й Музей пива. Також компанія працює над розвитком культури споживання пива в Україні, організовує освітні пивні проєкти та щорічні фестивалі.

«Ми не варимо пиво, ми варимо комунікації» — таким є девіз компанії «MOVA».

У компанії вважають, що пиво є універсальним способом знайти спільну мову, треба лише підібрати правильний сорт. А для цього у MOVA представлений різноманітний асортимент крафтового пива: Lager, Amber Ale, Blanche, Stout Oatmeal, IPA, Pilsner, Stout Vanilla, Non-Alcoholic IPA. MOVA варить пиво на власному технологічному обладнанні світових брендів, що дозволяє контролювати та забезпечувати високу якість продукції.

Про експортну діяльність

Команда MOVA тільки почала відкривати для себе експортний напрям. Раніше розвиток експорту був ускладнений тим, що протягом перших 3 років свого існування компанія орендувала обладнання і не мала сертифікації, тому не могла експортувати.

Команді вже вдалося взяти участь в декількох торговельних місіях та виставках. У 2022 році компанія була представлена на колективних стендах України на виставках «Sial», «ProWein». Також у 2022 році постачали пиво до Норвегії.

Зараз команда MOVA веде перемовини про потенційні постачання продукції з країнами Балтії, Іспанії, Португалії, Польщі та Ісландії. У 2023 році MOVA планує взяти участь у виставках «Salon Gourmets 2023» та «RIga Food».

Про співпрацю з Coop

MOVA була однією з компаній, яку спеціалісти Офісу відібрали відповідно до запиту Coop та рекомендували до розгляду.

Представники MOVA та Coop зустрілися, після чого тестові зразки продукції поїхали до Данії. Паралельно відбувалося підписання угоди та адаптація продукції до данського ринку. У межах співпраці вже було поставлено 32 400 пляшок до Данії.

«Ми вдячні Офісу з розвитку підприємництва та експорту за допомогу у виході на ринок Данії. Ми тільки почали розвивати експортний напрям, але завдяки Офісу вже маємо у портфоліо такий потужний кейс з Соор, ще й під час повномасштабної війни. Тепер наші сорти пива Pilsner, Amber Ale та Blanche реалізують у магазинах одного з найбільших ритейлерів Данії», — кажуть у MOVA.

Про Coop Danmark A/S

Компанія «Coop Danmark A/S» володіє мережами магазинів «SuperBrugsen», «Kvickly», «Dagli’Brugsen», «Irma», «365discount», «fakta» у всій країні. Компанії належить більше тисячі магазинів зазначених мереж – від великих універмагів до місцевих мінімаркетів. Частка компанії в загальному обсязі товарообігу підприємств роздрібної торгівлі Данії складає у 38%.

Після російського вторгнення до України 24 лютого 2022 компанія вирішила припинити продаж російської та білоруської продукції, а також замовлення реклами на російських каналах.

Компанія «Coop» стала першим данським ритейлером, що почав передавати в Україну екстрену допомогу, — продукти тривалого зберігання, теплі ковдри, одяг, засоби гігієни, а також речі для задоволення основних потреб. Всього у співпраці з іншими данськими компаніями та Конфедерацією данської промисловості до України було відправлено 11 вантажівок з продукцією.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності