Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Провідні товарні групи російського експорту до країн ЄС з перспективою заміщення

З метою пошуку нових можливостей для українських експортерів експерти проєкту «Export Booster» та Офісу розвитку підприємництва та експорту дослідили торгову статистику та відібрали провідні товарні групи російського експорту до країн ЄС із перспективою заміщення.

Експерти проаналізували середній обсяг російського експорту в ЄС за 2017–2021 роки, агрегований на рівні четвертого знака коду HS, із метою визначення найбільших за обсягом товарних груп та країн ЄС, які є найкращими ринками збуту цих товарних груп. У результаті було сформовано перелік топ-50 товарів (із переліку виключено енергоносії та діаманти) та виділено країни, які імпортують ≥40 % від загального обсягу імпорту російської продукції в ЄС за окремими товарними групами за четвертим знаком коду HS. У такий спосіб було визначено найбільші та географічно сконцентровані ринки збуту російської продукції в межах ЄС. У дослідженні використано статистику російського товарного імпорту в ЄС за 2017–2021 роки, розміщену на модулі його статистичної служби Євростат.

Проєкт «Export Booster» є ініціативою Міністерства економіки України, яку реалізує Команда підтримки реформ (Reform Support Team, RST)﹡﹡ за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» в партнерстві з Офісом із розвитку підприємництва та експорту.

Дашборд підготовлено за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).


Як користуватися дашбордом?

На дашборді показано провідні товарні групи російського імпорту в країни ЄС за 2017—2021 роки в абсолютних числах.

Дані можна фільтрувати за різними критеріями (фільтри комбінуються довільно):

  • Один рік або період з 2017 по 2021 рік.
  • Категорія товарів або всі категорії.
  • Одна країна або всі країни.

Також дані представлено в розбивці «підсанкційні» / «не підсанкційні» товари станом на початок лютого 2023 року.

Діаграма зліва на дашборді показує розподіл імпорту з рф за категоріями товарів. Чим більший розмір прямокутника, тим більші обсяги імпорту. Кольором позначено, чи товар підсанкційний.

Справа відображається «рейтинг» країн за їхніми обсягами імпорту з рф у відсотковому співвідношенні до даних, отриманих у результаті фільтрації.

Лінійний графік знизу за обраною категорією відображає динаміку змін у часі.

﹡ — у динамічному вікні означає, що обрано всі можливі варіанти фільтра.

﹡﹡Джерело фінансування RST — мультидонорський рахунок для стабілізації та сталого розвитку України (MDA) Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), грантодавцями якого є: Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, США та Європейський Союз (найбільший донор).

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності