Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Покроковий посібник з реєстрації та пошуку тендерів на надійних платформах

Електронні щоденні тендери (Tenders Electronic Daily; TED)

Основні переваги платформи:

  • тематичний пошук: бізнес-пропозиція, категорія (за публічним словником закупівель (CPV)), місцевість (згідно зі стандартом NUTS (Номенклатурою територіальних одиниць для цілей статистики)) та покупці;
  • встановлення різних критеріїв пошуку для отримання потрібних документів. Доступні швидкий, розширений та експертний пошук;
  • відображення у списку результатів документів, які відповідають критеріям пошуку, та їх перегляд;
  • зберігання профілів пошуку (до 25 профілів) та функція оповіщення, що дозволяє отримувати на поштову скриньку сповіщення про нові документи;
  • функція обтинання, щоб обрати документи для подальшого опрацювання;
  • налаштування параметрів — дозволяє контролювати такі аспекти, як кількість елементів на сторінці результатів пошуку, режим статистики тощо;
  • доступ до документів TED через HTML-запити для зовнішніх користувачів на основі специфікації UDL EUR-Lex;
  • масове завантаження оголошень у форматі XML;
  • доступ до служби автоматичного машинного перекладу оголошень усіма офіційними мовами ЄС.

Додаткові можливості зареєстрованих користувачів:

  • зберігання профілю користувача (налаштування, мова перегляду тощо);
  • зберігання пошукових профілів у своєму акаунті;
  • зберігання документів у відсічному списку для швидшого доступу до них;
  • зберігання пошукових профілів для сповіщення електронною поштою чи RSS-каналом (включно зі сповіщеннями про нові повідомлення);
  • архівний пошук (до 5 років);
  • перегляд сповіщень у зведеному вигляді;
  • отримання доступу до функції машинного перекладу для автоматизованого перекладу повідомлень усіма офіційними мовами ЄС.

Створення облікового запису

  1. Натисніть на кнопку “Register here” (“Зареєструватися тут”), що розташована зліва на головній сторінці.

  2. Ви будете перенаправлені до Служби автентифікації Єврокомісії "EUlogin", де зможете створити новий обліковий запис. Заповніть наступні поля:

  1. First name — ім’я
  2. Last name — прізвище
  3. E-mail — адреса електронної пошти
  4. Confirm e-mail — підтвердження адреси електронної пошти
  5. E-mail language — мова, якою вам надсилатимуться всі сповіщення, за замовчуванням англійська (доступні лише офіційні мови Європейського Союзу
  6. Enter the code — введіть код, який буде зображений на картинці
  7. Позначка про надання згоди з політикою конфіденційності та завершіть процедуру створення облікового запису, натиснувши кнопку “Create an account”.
  1. Щоб підтвердити реєстрацію, натисніть на посилання активації, яке отримаєте на електронну адресу.

  2. Ви будете перенаправлені до реєстраційної форми TED, де вам буде запропоновано підтвердити певну інформацію. Виберіть свою країну та перевірте правила конфіденційності TED. Закінчіть натисканням на кнопку “Confirm” (“Підтвердити”).

Пошук тендерів

Ви можете здійснювати пошук тендерів за темами. Інформація поділена таким чином:

  • by business opportunity (пошук за бізнес-пропозицією) — для перегляду визначених типів документів. Тут відображені тендерні пропозиції, сортовані за країною походження, типом документа, актуальні на сьогодні та опубліковані в останній версії Офіційного вісника ЄС.
  • by CPV code (пошук за CPV-кодом) — для перегляду потрібної категорії (бізнес-сектора). В Україні діє Національний класифікатор “Єдиний закупівельний словник” (ЄЗС), затверджений Наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749. Він повністю згармонізований з Європейським словником закупівель і складається з основного та додаткового словників, які є автентичними перекладами CPV.
  • by place of delivery (пошук за місцевістю) — для перегляду за країнами та регіонами. Цей параметр показує тендерні оголошення, опубліковані в ЄС та інших країнах, відповідно до того, де укладається контракт.
  • by heading (пошук за назвою) — для перегляду за назвою організації-замовника. Кожна рубрика виділяється чотиризначним кодом (відповідно до системи NUTS), який містить інформацію про тип тендерної процедури, контракт та чинне регулювання.

Ви можете шукати документи з трьома різними підходами для обробки запитів для повернення результатів пошуку:

  • швидкий пошук — вільний текстовий пошук за словом або простою фразою. Ви можете використовувати AND (“і”) та OR (“або”) для зручнішого пошуку.
  • розширений пошук — дозволяє точніше шукати документ шляхом вибору одного або декількох критеріїв пошуку серед комбінацій полів, доступних у вікні пошуку. Варіанти пошуку розділені на дві частини: перша частина (Повний текст, Країна, Тип документа, Контракт, Номер видання, Номер документа, Дата публікації) з’являється одразу, наступні варіанти (CPV-код, NUTS-код, Галузь, Кінцевий термін, Місце, Регулювання, Порядок проведення, Правова основа, Назва органу, Тип органу, Європейські інституції) доступні після натиснення кнопки Show more filters (“Показати більше фільтрів”).
  • експертний пошук — натисніть Switch to expert mode (“Перейти до режиму експерта”), щоб перетворити розширений пошук у пошук експерта. Відобразиться сторінка, що містить критерії пошуку, які ви раніше ввели на сторінці розширеного пошуку. Такий вид пошуку дозволяє використовувати всі доступні поля у довільному поєднанні за допомогою структурованої методології мови запитів або загальної мови команд (CCL). Ви можете звузити пошук за допомогою різних структурованих команд запитів, які можуть обмежити ваш запит конкретними цільовими документами. Формат синтаксису, використовуваний TED, такий: XX = [значення], де XX позначає код або абревіатуру поля пошуку, що складається з двох букв і значення; це може бути рядок з одного або декількох символів, дата, діапазон чисел або просто підстановка.

Усі параметри пошуку можуть бути запущені в трьох різних сферах пошуку: Last edition (Остання редакція), All current notices (Усі поточні оголошення) та Archives (Архіви) відповідно до обсягу пошуку, який ви хочете виконати.


Офіційний вісник Європейського Союзу (Official Journal of the European Union)

EUR-Lex пропонує широкий спектр варіантів пошуку в різних колекціях, а також функції, що відповідають різним потребам.

Наприклад, ви можете легко отримати доступ до будь-яких видань Офіційного журналу, ввівши в поле пошуку вільний текст або поєднуючи різні критерії. Ви також можете одночасно переглядати до трьох мовних версій одного і того ж документа.

Крім того, можете створити обліковий запис користувача, щоб налаштувати веб-сайт під конкретні потреби та скористатися додатковими функціями. Щоб зареєструватися, увійти або отримати доступ до свого облікового запису користувача, натисніть на значок користувача у верхньому правому куті будь-якої сторінки.

Як зареєстрований користувач, Ви можете:

  • налаштувати параметри відображення та пошуку;
  • зберегти документи ("items") та історію пошуку;
  • створювати персоналізовані RSS-канали;
  • використовувати експертний пошук.

Пошук тендерів

Quick search (Швидкий пошук) — використовуйте поле на домашній сторінці або будь-яку іншу сторінку (просто під логотипом) для загального пошуку. Потім можна уточнити пошук, якщо потрібно, використовуючи фільтри зліва на сторінці результатів пошуку.

Document number (Номер документа) — використовуйте "Знайти результати за номером документа" в правій частині домашньої сторінки, якщо ви знаєте номер потрібного документа.

CELEX number (Номер CELEX) — використовуйте "Знайти результати за номером CELEX" в правій частині домашньої сторінки, якщо ви знайомі з ідентифікаторами CELEX.

Використовуйте advanced search (розширений пошук): об'єднайте кілька критеріїв, характерних для кожної колекції.

Досвідчені користувачі можуть обрати експертний пошук та створити власні запити. Для цього вам потрібно увійти через обліковий запис.


Тендерні платформи Чехії

Для довідки: Тендерні процедури в Чеській Республіці регулюються Законом про публічні закупівлі (134/2016 Sb.). Відповідно до цього документа учасники тендерів можуть звернутися до Міністерства регіонального розвитку Чехії із проханням про внесення до реєстру кваліфікованих постачальників. Це спрощує участь у тендерах і позбавляє необхідності надавати довідки про відповідність критеріям (така послуга є платною).

Рекомендуємо ретельно ознайомитися з тендерною документацією, що є основною складовою профілю. В ній прописуються основні вимоги до потенційних постачальників (необхідна кваліфікація, вимоги до товару чи послуги тощо), а також вказується адреса, на яку надсилають документи і може бути доступний проект угоди про постачання товарів чи надання послуг.

Все більш поширеною в Чехії стає практика подання документів в електронному вигляді, що вимагатиме отримання електронного цифрового підпису (ЕЦП). Зробити це можна, наприклад, за допомогою Пошти Чехії з дотриманням вимог.

Іноземні постачальники (в т.ч. і українські) відповідно до Угоди СОТ про державні закупівлі також мають право брати участь у тендерах. Вся інформація про закупівлі оприлюднюється на платформах “Вісник державних замовлень” та NEN Portal, а також на офіційному порталі ЄС Електронні щоденні тендери.


Зверніть увагу!

Як правило, документація для участі у тендері в Чеській Республіці має бути підготовлена чеською мовою. Замовник також може вимагати надання певних документів з офіційним перекладом, завіреним у встановленому законодавством порядку. Рекомендовано користуватися послугами юридичних компаній, які добре орієнтуються в чеському законодавстві. Ефективним шляхом для забезпечення позитивного результату участі у тендерних процедурах в Чехії є встановлення ділових контактів з чеськими компаніями-постачальниками товарів та послуг, або заснування власної дочірньої компанії на території Чехії.


Платформа “Вісник державних замовлень” (Věstník veřejných zakázek, Чехія)

Оскільки платформа доступна тільки чеською мовою, для зручності рекомендуємо використовувати браузер з вмонтованим перекладом інтернет-сторінок.

Реєстрація не є обов’язковою, проте забезпечить зручніше використання платформи.

Умовні позначення: 1 - Головна сторінка 2 - Пошук форм (замовлень) 3 - Пошук профілю 4 - Довідка 5 - Державні закупівлі у сфері безпеки і оборони

Přihlášení | Registrace - Вхід | Реєстрація (на зображенні позначено червоною рамкою)

  • Vyhledat formulář - пошук форм (позначено жовтою рамкою)
  • Podat formulář - створити нову форму (позначено зеленою рамкою)

Реєстрація на платформі

  1. Натисніть на посилання для переходу на сторінку реєстрації.
  2. В реєстраційній формі оберіть потрібний тип особи: Právnická osoba (юридична особа) — з’являться поля “ім’я”, “прізвище”, “назва організації” та “Ідентифікаційний номер організації”; Fyzická osoba (фізична особа) — з’являться поля “ім’я”, “прізвище”; Fyzická osoba podnikající (фізична особа-підприємець) — з’являться поля “ім’я”, “прізвище”, “назва організації” та “Ідентифікаційний номер організації”.
  3. Оберіть спосіб підтвердження облікового запису: ID datové schránky (дані ID); Email (електронна скринька).
  4. Введіть код з картинки та натисніть “Registrovat” (“Зареєструватися”).

Опис сторінки “Пошук замовлень

Formulář (Форма)

  • Druh formuláře (Тип форми):
    • Vše (Всі)
    • F01 - Předběžné oznámení (Попередні оголошення)
    • F02 - Oznámení o zahájení zadávacího řízení (Оголошення про закупівлі)
    • F03 - Oznámení o výsledku zadávacího řízení (Оголошення про визначення переможця тендера)
    • F04 - Pravidelné předběžné oznámení – veřejné služby (Періодичні попередні оголошення - комунальні послуги)
    • F05 - Oznámení o zahájení zadávacího řízení – veřejné služby (Оголошення про закупівлі - комунальні послуги)
    • F06 - Oznámení o výsledku zadávacího řízení – veřejné služby (Оголошення про укладення договору - комунальні послуги)
    • F07 - Systém kvalifikace - veřejné služby (Кваліфікаційна система - комунальні послуги)
    • F08 - Oznámení na profilu zadavatele (Оголошення на профілі замовника)
    • F12 - Oznámení soutěže o návrh (Оголошення конкурсу дизайнерів)
    • F13 - Výsledky soutěže o návrh (Результати конкурсу дизайнерів)
    • F14 - Oprava - Oznámení změn nebo dodatečných informací (Виправлення - Оголошення про зміни або додаткову інформацію)
    • F15 - Oznámení o dobrovolné průhlednosti ex ante (Добровільні оголошення про прозорість ex ante)
    • F20 - Oznámení o změně (Оголошення про зміни)
    • F21 - Sociální a jiné zvláštní služby – veřejné zakázky (Соціальні та інші спеціальні послуги - державні закупівлі)
    • F22 - Sociální a jiné zvláštní služby – veřejné služby (Соціальні та інші спеціальні послуги - комунальні послуги)
    • F23 - Sociální a jiné zvláštní služby – koncese (Соціальні та інші спеціальні послуги - концесії)
    • F24 - Oznámení o zahájení koncesního řízení (Повідомлення про концесії)
    • F25 - Oznámení o výsledku koncesního řízení (Повідомлення про результат концесійної процедури)
    • CZ01 - Předběžné oznámení podlimitního zadávacího řízení (Попередні оголошення допорогових тендерів)
    • CZ02 - Oznámení o zahájení podlimitního zadávacího řízení (Оголошення надпорогових тендерів)
    • CZ03 - Oznámení o výsledku podlimitního zadávacího řízení (Оголошення результатів допорогових тендерів)
    • CZ04 - Oprava národního formuláře (Виправлення національної форми)
    • CZ07 - Oznámení o zahájení nabídkového řízení pro výběr dopravce k uzavření smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících (Оголошення про запрошення до участі у торгах щодо вибору перевізника для укладення договору громадського пасажирського транспорту)
  • Evid. číslo formuláře (Реєстраційний номер форми)
  • Uveřejnění od (Опубліковано від) …. do (до)

Zadavatelé (Замовники)

  • Název (Назва організації)
  • Sídlo (Адреса)
  • IČO (Ідентифікаційний номер організації)
  • Předmět činnosti veř. zadavatele (Сфера діяльності замовника):
    • Vše (Всі)
    • Obrana (Оборона)
    • Hospodářské a finanční záležitosti (Господарські та фінансові справи)
    • Školství (Освіта)
    • Životní prostředí (Довкілля)
    • Služby pro širokou veřejnost (Послуги для широкої громадськості)
    • Zdravotnictví (Охорона здоров'я)
    • Bydlení a občanská vybavenost (Житло та зручності)
    • Veřejný pořádek a bezpečnost (Громадський порядок та безпека)
    • Rekreace, kultura a náboženství (Відпочинок, культура та релігія)
    • Sociální služby (Соціальні послуги)
    • Jiné (Інші)
  • Předmět činnosti zadavatele (Предмет діяльності замовника):
    • Vše (Всі)
    • Činnosti související s letišti (Діяльність, пов’язана з аеропортами);
    • Elektřina (Електрика);
    • Průzkum a těžba uhlí a jiných pevných paliv (Дослідження і видобуток вугілля та іншого твердого палива);
    • Průzkum a těžba zemního plynu a ropy (Дослідження і видобуток природного газу та нафти);
    • Činnosti související s přístavy (Діяльність, пов'язана з морськими портами);
    • Poštovní služby (Поштові послуги);
    • Výroba, doprava a distribuce plynu a tepla (Виробництво, транспортування та розподіл газу і тепла);
    • Železniční služby (Залізничні послуги);
    • Městská železniční, tramvajová, trolejbusová nebo autobusová doprava (Послуги міського транспорту - міська залізниця, трамвай, тролейбус або автобус);
    • Vodohospodářství (Водне господарство);
    • Jiné (Інше).
  • Druh veřejného zadavatele (Тип організації-замовника):
    • Vše (Всі);
    • Veřejnoprávní instituce (Державні установи);
    • Evropská instituce/agentura nebo mezinárodní organizace (Європейська установа / агентство або міжнародні організації);
    • Ministerstvo nebo jiný celostátní či federální orgán včetně jejich organizačních složek (Міністерство або будь-який інший національний або федеральний орган, включно з підрозділами);
    • Celostátní či federální úřad/agentura (Національний або федеральний уряд / агентство);
    • Regionální či místní úřad/agentura (Регіональний чи місцевий уряд / агентство);
    • Regionální či místní orgán (Регіональний чи місцевий орган);
    • Jiný (Інший).

Řízení (Управління)

  • Druh řízení (Тип процедури):
    • Vše (Всі);
    • Žádné (Жодна);
    • Jednací řízení s uveřejněním (Переговорна процедура закупівлі);
    • Užší řízení (Торги з обмеженою участю);
    • Řízení zahrnující jednání *(Процедури з обговоренням);
    • Soutěžní dialog (Конкурний діалог);
    • Inovační partnerství *(Інноваційне партнерство);
    • Otevřené řízení (Відкриті торги);
    • Zadání zakázky bez předchozího uveřejnění výzvy k účasti v soutěži (Укладання договору без попередньої публікації оголошення про конкурс);
    • Jednací řízení s předchozí výzvou k účasti v soutěži (Переговорна процедура з попереднім оголошенням про конкурс);
    • Koncesní řízení s předchozím zveřejněním oznámení o zahájení koncesního řízení (Процедура концесії з попереднім оголошенням про ініціювання);
    • Koncesní řízení bez předchozího zveřejnění oznámení o zahájení koncesního řízení (Процедура концесії без попереднього оголошення про ініціювання);
    • Zjednodušené podlimitní řízení (Спрощені допорогові закупівлі);
    • Jednací řízení bez zveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení (Переговорна процедура без оголошення переможця);
  • Lhůta nabídky do ... (Термін пропозиції до...).

Zakázka (Замовлення)

  • Název a popis zakázky (Назва та опис замовлення)
  • Druh zakázky (Тип замовлення):
    • Vše (Всі)
    • Služby (Послуги)
    • Dodávky (Поставки)
    • Práce (Твір)
    • Soutěž o návrh (Конкурс дизайну)
    • Zakázka byla zahájena podle staré legislativy (Договір було укладено за старим законодавством)
  • Evid. číslo zakázky (Реєстраційний номер замовлення)
  • CPV kód (CPV-код, український аналог — Єдиний закупівельний словник)
  • Místo plnění (Місце виконання)
  • Zahájení plnění od… do… (Початок виконання від... до...)
  • Kód místa plnění (Код місцевості виконання)
  • Ukončení plnění od...do... (Закінчення виконання від... до...)
  • Vítězové zakázek (Переможці торгів)
  • Název (Назва організації)
  • IČO (Ідентифікаційний номер організації)

NEN Portal

Нова інтегрована інформаційна платформа Міністерства регіонального розвитку Чехії. Профілі замовників розміщуються на спеціалізованих електронних торгових майданчиках або власних веб-сторінках. Користування майданчиками для постачальників є безкоштовним. Водночас, деякі з них пропонують платні послуги (наприклад, підписка на нові тендери).

Реєстрація постачальника

  1. Натисніть на посилання для переходу на реєстраційну форму.

  2. Заповніть всі розділи меню, розташованого зліва. У розділі Basic information on supplier (“Основна інформація про постачальника”) обов’язкові поля такі:

    1. проставте зелений прапорець навпроти питання “Is the request for registration being submitted by a foreign organisation?” (Чи подається запит на реєстрацію іноземною організацією?);
    2. натисніть на лупу біля поля Legal form (Правова форма) і оберіть правову форму своєї організації (у разі появи додаткових полів введіть інформацію мінімум до одного з них);
    3. Supplier's official name (Офіційна назва постачальника);
    4. Other identifier (Інший ідентифікатор) — з’являється для іноземної організації;
    5. Telephone 1 — номер телефону в міжнародному форматі;
    6. E-mail;
    7. Municipality (Муніципалітет);
    8. Postal code (Поштовий індекс);
    9. Country - code (Код країни) — обрати “UA”;
    10. NUTS code — обрати “ZAHRANICI”.
  3. Розділ CPV of the supplier (“CPV постачальника”) — введіть свій код CPV, щоб допомогти замовнику у спрощенні пошуку, коли контактний орган зателефонує постачальникам, щоб подати заявку в тендерній процедурі. Український аналог системи CPV — “Єдиний закупівельний словник” (ЄЗС).

  4. Розділ Other contact addresses (“Інші контактні адреси”) — обов’язковими до заповнення є поля “Municipality” (Муніципалітет) та “Postal code” (Поштовий індекс);

  5. Розділ Documents (“Документи”) — додатково до заяви про реєстрацію заявник повинен подати витяг з Комерційного реєстру, якщо він зареєстрований у ньому, або виписку з іншого подібного запису реєстру, якщо не зареєстрований у Комерційному реєстрі. Якщо заявник не був встановлений законом, і не зареєстрований ані в Комерційному реєстрі, ані в іншому подібному реєстрі, необхідний установчий документ (документ про реєстрацію). У доданих документах повинно бути зрозуміло, хто уповноважений діяти від імені заявника. Як додаток до заяви про реєстрацію заявник додає документ, який підтверджує, що особа має право діяти від імені заявника. Заявники мають право подати зазначені документи у вигляді несвідчених копій, проте такі документи повинні мати справжній гарантований електронний підпис на основі кваліфікованого посвідчення особи, уповноваженої діяти від імені заявника.

  6. Розділ Contact persons (“Контактні особи”) — обов’язкові до заповнення поля Name (Ім’я), Surname (Прізвище), Phone - work (Робочий телефон) та E-mail

  7. Натисніть Check ("Перевірка"). Система перевірить наявність всіх необхідних даних.

  8. Якщо все вірно, натисніть Send ("Надіслати"). Форма буде надіслана на розгляд.


Зверніть увагу!

Щоб успішно зареєструватися, потрібно пройти всі вкладки з лівого боку навігаційного меню і натиснути Send (“Надіслати”). Якщо заявка на реєстрацію буде надіслана успішно, з'явиться вікно, що містить текст: "Application for registration has been sent successfully".


Пошук тендерів

За посиланням доступний перелік тендерних процедур, який можна відсортувати за фільтрами:

  • NEN system number (Номер системи NEN)
  • Name of tender procedure (Найменування тендерної процедури)
  • **Current status of the tender procedure **(Поточний стан тендерної процедури)
  • Contracting authority (Замовник)
  • Organisation ID number (Ідентифікаційний номер організації)
  • Main CPV code (Основний код CPV)
  • Deadline for the submission of bids (Кінцевий термін подання пропозицій)
  • Contract registration number in the PPJ (Реєстраційний номер контракту в PPJ)
  • Imported contract (Імпортний контракт)

FAQ

Як дізнатися про вимоги до своєї продукції на ринку інших краї світу (не ЄС)?

Перелік вимог до продукції на ринках країн світу містить ресурс Market Access Map.

Детальний гайд щодо користування ресурсом і пошуку інформації - за посиланням.

Як проаналізувати попит на свою продукції на зовнішніх ринках?

Ефективним методом оцінки попиту на свій товар на зовнішніх ринках є аналіз статистики міжнародної торгівлі, а саме: обсягів експорту та імпорту, їх динаміки, стану торговельного балансу, рівня монополізації поставок тощо.

Надійним джерелом такої статистики є онлайн-ресурс Trade Map, який містить актуальні дані щодо світової торгівлі за 220 країнами та 5300 продуктовими групами і регулярно оновлюється.

Гайд щодо користування ресурсом Trade Map - за посиланням.

Як обрати перспективний ринок для експорту своєї продукції?

На початковому етапі потрібно визначити, які товари ви плануєте експортувати і хто є ваші клієнти (фізичні особи, компанії, посередники, державні інституції і т.п.). Далі варто скласти попередній перелік країн, які є цікавими для експорту.

На наступному етапі необхідно оцінити потенціал і привабливість кожної з попередньо обраних країн, опираючись на результати досліджень і аналітики. Доцільно проводити оцінку за такими критеріями, як: розмір і потенціал ринку, потреби споживачів і споживацькі тренди, ціни і конкуренти, бар'єри і умови виходу на ринок, логістика і потреба у додаткових витратах тощо.

Детальний гайд щодо вибору ринку для експорту за посиланням.

Детальний перелік корисних онлайн-ресурсів за посиланням.

Також ви можете використовувати аналітичні огляди країн і секторів за посиланням та секторів.

Як самостійно провести дослідження зовнішніх ринків?

Для самостійного дослідження зовнішніх ринків доцільно використовувати актуальну і достовірну інформацію, розміщену на доступних онлайн-ресурсах, у галузевих виданнях, сайтах профільних асоціацій тощо.

Детальний перелік корисних онлайн-ресурсів за посиланням.

Також ви можете використовувати аналітичні огляди країн і секторів за посиланням та індустрій.

Корисні посилання

Україна і СОТ

Організація, що регулює глобальні правила торгівлі

Корисні посилання для GPA

Ресурси для публічних закупівель

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності