Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Інституційна підтримка

Проекти та програми, спрямовані на підтримку підприємництва та розвиток експортного потенціалу (в тому числі такі, що фінансуються в рамках проектів Міжнародної технічної допомоги)

Інституційна підтримка

Офіс з розвитку підприємництва та експорту

Установа утворена відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 199 «Про утворення державної установи «Офіс з просування експорту України» та передана до сфери управління Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2020 р. № 1071 «Деякі питання цілісного майнового комплексу державної установи «Офіс з просування експорту України».

Відповідно до протокольного рішення Кабінету Міністрів України від 10 березня 2021 р. (витяг з протоколу № 32) державну установу «Офіс з просування експорту України» перейменовано на «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».

Метою діяльності Установи є сприяння розвитку та підтримка малого і середнього підприємництва, підтримка та просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників відповідно до програмних документів Кабінету Міністрів України, інших документів державного планування.

Установа здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, а також Положення про Установу, затвердженого наказом Державного секретаря Кабінету Міністрів України від 11.05.2021 № 61.

У рамках роботи Установи, експортерам надається допомога за наступними напрямками:

 • Онлайн-сервіси – за допомогю системи комплексного підходу до вирішення питань, пов’язаних з експортом, – починаючи із отримання розуміння готовності підприємства до ЗЕД, освітніх навичок, завершуючи втіленням ідей за допомогою зовнішніх експертів;

 • Послуги для компаній – послуги з консалтингу, за результатами яких компанія отримає рекомендації щодо розвитку свого експортного потенціалу;

 • Послуги для альянсів – допомога у виборі ринку для розвитку експорту, дослідження обраного ринку, а також вимог до продукту на ринку ЄС;

 • Освіта для експортерів – можливості для вдосконалення знань та навичок для підготовки вашого бізнесу до експорту;

 • Країни та ринки – аналітичні матеріали для вивчення потенційних ринків для експорту: торговельні огляди країн, секторальна аналітика, гайди та інформація про тарифні та нетарифні обмеження;

Інструменти пошуку партнерів – заходи з розширення експортних можливостей та пошук нових закордонних партнерів: торговельні місії, виставки, бізнес-форуми, GPA, каталог Українських еспортерів тощо.

Також за підтримки Установи реалізуються наступні проєкти для українських експортерів:

 • Проєкт «Консолідація експортного потенціалу МСБ та спрощення доступу до зовнішніх ринків» за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.

Дія.Бізнес

Дія.Бізнес — національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту. Проєкт має дві складові: онлайн-портал та мережу центрів підтримки підприємців. Дія.Бізнес реалізується ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» спільно з Міністерством цифрової трансформації України.

Майданчик «Влада до бізнесу»

Офіс з розвитку підприємництва та експорту – майданчик для ефективного діалогу між бізнесом та владою.

Головне завдання B2G напряму – це координація та регулярне проведення засідань Ради з просування експорту – консультативно-дорадчого органу при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Рада з просування експорту дозволяє зібрати в одному місці представників бізнесу та державних органів для обговорення найбільш нагальних питань, що виникають у компаній. Ми не лише підсумовуємо проблеми експортерів, а й запускаємо процеси їх вирішення, у яких виступаємо модератором комунікації B2G. Особлива увага приділяється проведенню регіональних Рад та залученню максимально широкого кола підприємців до них.

B2G напрям також організовує вхідні торгові та бізнес-місії. Це дає українським виробникам змогу, не виїжджаючи з країни, зустрітися із предметно зацікавленими іноземними інвесторами для спілкування, обміну контактами, встановлення та розвитку співпраці.

Ми сподіваємося на активну участь українських компаній у наших заходах. Експортні можливості України можна розширити, лиш якщо бізнес буде активно залучений до діалогу з владою та підказуватиме їй, які кроки треба зробити, щоб допомогти просувати українську продукцію за кордоном.

Якщо маєте запитання або ж потребуєте додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.

Державне підприємство «Держзовнішінформ»

Державне підприємство «Держзовнішінформ»

Інформаційно-аналітичний та експертний центр в Україні з досліджень зовнішніх та внутрішніх ринків товарів і послуг.

Держпродспоживслужба

Офіційний сайт Держпродспоживслужби

Інформація у сфері санітарних та фітосанітарних заходів щодо доступу на закордонні ринки (форми сертифікатів, вимоги країн світу, процедури доступу на ринок, фітосанітарні вимоги тощо).

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості»

Офіційний сайт Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості»

Інформація щодо прийнятих національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та регіональними, та щорічних програм робіт з національної стандартизації. Каталог національних стандартів та кодексів усталеної практики станом на 01.01.2019 розміщено у розділі «Національний фонд нормативних документів».

Торгово-промислова палата України

Торгово-промислова палата України (ТПП України) - недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка на добровільних засадах обєднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх обєднання.

До регіональної структури торгово-промислових палат входять центральна ТПП України та 25 регіональних ТПП. Сьогодні система Палат об'єднує в своїх рядах близько 8 тис. членів. Більше 1000 представників бізнесу з усіх куточків нашої країни щодня отримують професійні консультації та допомогу експертів торгово-промислових палат різних напрямків.

ТПП України уповноважена видавати сертифікати про походження товарів і карнети АТА, засвідчувати обставини форс-мажору, а також торгівельні і портові звичаї, заведені в Україні.На базі ТПП України діють Міжнародний комерційний арбітражний суд, що отримав широке визнання в світі, Морська арбітражна комісія, Третейський арбітражний суд.

При Палаті функціонують галузеві комітети підприємців, які проводять незалежну експертизу нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку та зовнішньоекономічну діяльність, а також експертизу з питань, що стосуються прав та інтересів підприємців, готують від імені членів Палати пропозиції органам державної влади щодо їх вдосконалення.

ТПП України має своїх 70 представників в 56 країнах світу, підписану 174 міжнародних угоди про співпрацю з іноземними партнерськими організаціями. Виступає засновником і координатором 45 двосторонніх ділових рад.

Рада бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена — це незалежний консультативно-дорадчий орган, створений за участю Уряду, ЄБРР, ОЕСР та провідних українських бізнес-асоціацій у 2015 році. РБО приймає скарги підприємців на неправомірні дії держорганів. Якщо у підприємця просять хабар в «обмін» на певну послугу, він стикається з процесуальними порушеннями з боку правоохоронців, має складнощі з реєстрацією податкових документів або отриманням ліцензії на будівництво, — він може попросити бізнес-омбудсмена дослідити ситуацію.

Основні завдання РБО:

 • розгляд та вирішення скарг вітчизняного та іноземного бізнесу на неправомірні дії та корупцію з боку державних органів;
 • визначення системних проблем бізнесу та підготовка рекомендацій щодо їх усунення відповідним державним органам.

РБО проводить розслідування, заслуховує позиції бізнесу та держоргану. Якщо законні інтереси підприємця порушено, установа використає всі інструменти з її арсеналу, щоб припинити неправомірні дії держслужбовців. За роки роботи в Україні РБО опрацювала 9000 кейсів та допомогла підприємцям повернути 19 млрд. грн.

Щоб отримати допомогу РБО, треба перевірити, чи відповідає звернення вимогам Регламенту. Безкоштовно подати скаргу онлайн. Коротко викласти суть справи та додати документи, що підтверджують порушення. Звернутися за допомогою можуть будь-які підприємства, які працюються в Україні, незалежно від розміру бізнесу, галузі економіки та країни походження капіталу.

CUTIS

Сайт CUTIS

Проєкт CUTIS розробив та поширює практичні посібники для експортерів, а таож підтримує в постійному оновленні такі інформаційні канали: веб-сайт проєкту, сторінку проєкту на Facebook, Twitter-акаунт; акаунт проєкту на YouTube; LinkedIn акаунт, щомісячний електронний вісник. Завдяки залученню проєкту було створено 95 публікацій в бізнес-медіа.

 • Канадсько-Українська Торгова Палата
 • Київський офіс
 • Музейний провулок 6, Київ, Україна 01001

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України

З метою належної реалізації національних зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних і торговельних інтересів за кордоном та залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України, у квітні 2013 р. при МЗС було створено Раду експортерів та інвесторів України (РЕІ), а у вересні 2014 року оновлено її персональний склад. До складу Ради увійшли понад 60 представників галузевих спілок і асоціацій, провідних українських підприємств та компаній, які фактично представляють увесь спектр експортоорієнтованих галузей економіки України (насамперед, металообробну, машинобудівну, хімічну, агропромислову, а також сферу послуг).


Довідково: до складу РЕІ входять керівники АТ «Мотор Січ», ВАТ «Азовмаш», ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля, ПАТ «АвтоКрАЗ», ДП «Антонов», холдинг «Інтерпайп», ВАТ «Турбоатом», ПАТ «Сумське МНВО ім. М.В.Фрунзе», ДП НВКГ «Зоря-Машпроект», ТОВ «НІБУЛОН», ТОВ «Мрія Агрохолдинг», ПАТ «Оболонь» тощо.


У новому форматі Ради до її роботи залучено також керівників Американської торгівельної палати в Україні, Європейської бізнес-асоціації та Американсько-української ділової ради, компанії-члени яких реалізують на території України низку масштабних інвестиційних проектів.

Це дозволило посилити системність у роботі з провідними зарубіжними інвесторами, зокрема, у напрямку підвищення їх поінформованості щодо пріоритетного значення, яке надається Урядом України для покращення ділового та інвестиційного клімату, формування системи сталого партнерства у форматі влада-бізнес, сприяє підвищенню рівня інвестиційної привабливості нашої держави, відтак, надає додатковий імпульс процесу залучення іноземних інвестицій у провідні галузі вітчизняної економіки та регіональні проекти.

МЗС на постійній основі здійснює постійний моніторинг та оперативне інформування членів Ради стосовно потенційних можливостей розширення української присутності на світових ринках, зацікавленості іноземних компаній у налагодженні контактів з українськими партнерами. Оперативно опрацьовуються пропозиції членів РЕІ стосовно вдосконалення умов ведення бізнесу, покращення регуляторного середовища, стимулювання інвестиційної діяльності в Україні з урахуванням передового іноземного досвіду.

Також МЗС на постійній основі залучає членів Ради до участі у бізнес-форумах під час візитів найвищого та високого рівня, пропозиції ділових кіл враховуються при підготовці двосторонніх зустрічей з офіційними особами іноземних держав.

Окрема увага приділяється забезпеченню участі українських виробників у престижних виставково-ярмаркових заходах за кордоном, що сприяє нарощуванню обсягів експорту українських товарів та закріпленню на міжнародних ринках продукції вітчизняних підприємств.

Радою експортерів та інвесторів при МЗС на постійній основі оновлюється відповідний інтернет-розділ «Проведення тендерів та конкурсних торгів» як інформаційна платформа для українських експортерів, на якій розміщують актуальну інформацію про можливості розширення експорту української продукції шляхом участі у міжнародних тендерних та конкурсних заходах, у т.ч. і електронних.

Рада з міжнародної торгівлі

Рада з міжнародної торгівлі при Кабінеті Міністрів України (далі – Рада МТ) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України та створена на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1017-р «Про схвалення Експортної стратегії України («дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі) на 2017 – 2021 роки».

Орган є частиною системи державної підтримки та просування експорту і єдиним координаційним органом для розвитку міжнародної торгівлі України.

Одними з основних завдань Ради МТ є сприяння в розробленні та реалізації нормативно-правових актів для просування українського експорту на зовнішні ринки, підготовка пропозицій та рекомендацій щодо формування державної зовнішньоекономічної політики та розвитку міжнародної торгівлі України, укладення, виконання чи денонсації міжнародних договорів України у сфері міжнародної торгівлі, формування та реалізації основних принципів і позиції Української Сторони з питань, що виникають у рамках членства у Світовій організації торгівлі, тощо. Також Рада МТ визначає шляхи та механізми розв’язання проблемних питань, що виникають під час реалізації державної політики у сфері міжнародної торгівлі України.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1017-р «Про схвалення Експортної стратегії України («дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі) на 2017-2021 роки»

Постанова Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 455 «Про утворення Ради з міжнародної торгівлі»

До Ради МТ та її робочих груп входять представники органів законодавчої та виконавчої влади, інституцій з підтримки торгівлі в Україні, зокрема, торгово-промислових палат, бізнес та галузевих асоціацій, освітніх закладів, аналітичних центрів з питань міжнародної торгівлі та експорту.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності