Портал працює у тестовому режимі. Приймаємо зауваження або пропозиції

Захист видів, які знаходяться під загрозою зникнення (CITES)

Імпорт деяких зникаючих видів тварин і рослин (або їхніх частин чи похідних від них) має відповідати регуляторним заходам ЄС щодо дикої природи.

Якщо ви виробляєте продукти, повністю або частково виготовлені з диких рослин чи тварин, ви повинні переконатися, що вони не підпадають під обмеження Конвенції про міжнародну торгівлю видами, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Законодавство ЄС щодо дикої природи, включаючи Регламент № 338/97, базується на Конвенції та включає в себе систему подвійного контролю із застосуванням експортно-імпортного контролю як в країні походження, так і на рівні ЄС

Ключові вимоги

Забороняються будь-які комерційні операції з видами, які знаходяться під загрозою зникнення (перелік наведено в Додатку А до Регламенту № 338/97).

Звільнення від цієї заборони може бути надано в окремих випадках на індивідуальній основі шляхом видачі спеціального сертифікату керівним органом країни-члена ЄС, де знаходяться представники виду, за умови, що ці представники виду:

  • народжені та виведені в неволі або штучно вирощені;
  • потрібні, у виняткових випадках, для наукових або біомедичних цілей;
  • призначені для розмноження або поширення;
  • призначені для наукових досліджень або навчання, що спрямовані на збереження виду.

Європейська комісія може вирішити обмежити імпорт деяких зразків або видів з конкретних третіх країн. Ці винятки періодично публікуються й поширюються на імпорт до усіх країн-членів ЄС. Найактуальніший перелік винятків наводиться в Додатку до Регламенту № 2019/1587. Керівні органи країн-членів ЄС перевіряють дотримання таких умов для всього імпорту видів, на які поширюються ці обмеження:

Для всіх видів:

  • Чи зашкодить торгівля виживанню виду в дикій природі;
  • Чи на законних підставах було придбано представників виду.

Для живих представників виду:

  • Чи належним чином особини підготовлені до перевезення;
  • Чи має імпортер належні кошти для догляду за живими особинами.

Керівний орган має переконатись, що представники видів, які знаходяться під загрозою зникнення не імпортуються або не використовуватимуться в комерційних цілях. Є певні представники видів, які мають унікально позначатись із метою здійснення міжнародного контролю за торгівлею (наприклад, крокодилячі шкіри та ікра), для того, щоб запобігти шахрайству, скоротити незаконну торгівлю або для інших цілей.

У кожній державі-члені ЄС система управляється:

  • адміністративним органом, який видає дозволи та перевіряє імпорт;
  • науковим органом, який виступає як консультативний орган.

ЄС встановлює різні вимоги й процедури для кожного з видів, наведених у Додатках до Регламенту №2019/1587

Пункти ввезення зникаючих видів диких тварин перераховано в офіційному журналі ЄС C-72 від 18/03/2008.

Продовжуючи відвідування веб-сайту, Ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності